نحوه افتتاح حساب پرفکت مانی

خرداد 15, 1399 changelly نظری وجود ندارد


برای افتتاح حساب در این سرویس فقط کافیست که به وبسایت رسمی آن به آدرس  PerfectMoney.is مراجعه کرده و فرم ثبت نام آن را پر کنید.

برای ثبت نام روی Signup کلیک کنید

توجه داشته باشید که افتتاح حساب در این سیستم کاملا رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچگونه هزینهای ندارد.

وبسایت رسمی این شرکت از زبان فارسی هم پشتیبانی میکند که میتوانید آن از داخل سایت تغییر دهید. در هنگام پر کردن فرم ثبت نام، حتما اطلاعات حقیقی خود را وارد نمایید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

به ترتیب یک نام کاربری (دلخواه)، نام و نام خانوادگی، شهر، آدرس، کشور، کد پستی، ایمیل و شماره همراه خود را وارد کنید

پس از ثبت نام، برای ایمیل شما یک کد عضویت (member id) ارسال میشود که باید از آن  (نه ایمیل) برای ورود به حساب خود استفاده کنید. بنابراین بهتر است member id خود را در جایی که به آن بهتر دسترسی دارید یادداشت کنید یا آن را به حافظه بسپارید.

چطور پرفکت مانی بخرم و حساب خود را شارژ کنم؟

روشهای زیادی برای شارژ حساب وجود دارد، اما بهترین و آسانترین روش برای کاربران ایرانی، مراجعه به سایتهای فروشنده پرفکت مانی است.

شما میتوانید به راحتی با استفاده از ریال و کارت بانکی خود به صورت آنلاین از وبسایتهای ایرانی پرفکت مانی خریداری نمایید.

پرفکت مانی هم به صورت یورو و هم به صورت دلاری موجود است اما وبسایتهای ایرانی غالبا دلار پرفکت مانی میفروشند.

وبسایتهای معتبر زیادی ریال شما را به پرفکت مانی تبدیل میکنند که ما در اینجا از نام بردن آنها معذوریم. فقط کافیست کلمه «خرید پرفکت مانی» را در گوگل جستجو فرمایید. برای خرید از سایتهای صرافی ایرانی، نیاز است که با ارسال تصویر مدرک شناسایی خود (مثل کارت ملی) احراز هویت انجام دهید. برای خرید باید شماره حساب پرفکت مانی خود را به صرافی بدهید تا برای شما واریز را انجام دهد.

شماره حساب پرفکت مانی من چیست؟

پس از ساختن حساب، وارد پنل کاربری خود شوید تا بتوانید به حسابهای خود دسترسی پیدا کنید. شماره حساب شما در همان صفحه اول پنل کاربری به وضوح مشخص است که باید آن را کپی کرده و به صرافی بدهید.

طبق عکس فوق، در قسمت حساب کاربری خود، شماره حساب دلاریتان را پیدا کنید و آن را به صرافی بدهید تا برایتان واریز را انجام دهد. به عنوان مثال در این عکس شماره حساب من «U22065984» است که اگر بخواهم پرفکت مانی بخرم باید آن را به وبسایت فروشنده بدهم.

چگونه پرفکت مانی بفروشم؟

برای فروش هم مانند خرید آن فقط کافیست به وبسایتهای ایرانی معتبر مراجعه کنید. پس از ثبت نام در این وبسایتها میتوانید پرفکت مانیهای خود را برای آنها ارسال کرده و در قبال آن ریال در کارت بانکی خود دریافت کنید.

نحوه فروش به این صورت است که سایت صرافی شما را به درگاه پرفکت خود ارجاع میدهد و شما با زدن یک دکمه، مبلغ را برای آنها میفرستید و بعد از چند ساعت در کارت بانکی خود ریال دریافت میکنید.

آیا به جز صرافی باید در پرفکت مانی هم احراز هویت کنم؟

برای استفاده از خودِ سیستم پرفکت مانی احراز هویت ضروری نیست اما این شرکت برای حسابهایی که احراز هویت نکردهاند، کارمزد ۲ درصدی برای هر تراکنش تعیین کرده است.

در صورت انجام احراز هویت کارمزد تراکنشها از ۲ درصد به ۰.۵ درصد کاهش مییابند و یک سری محدودیت خاص مثل امکان دریافت وام و … برای شما باز میشود.

چگونه احراز هویت کنم؟

همانطور که نوشتیم، احراز هویت در این سیستم ضروری نیست اما اگر این کار را انجام دهید کارمزدهای تراکنش از ۲ درصد به ۰.۵ درصد کاهش مییابد. احراز هویت کردن برای کاربران ایرانی چندان دشوار نیست. برای احراز هویت لازم است از طریق فرم احراز هویت در قسمت تنظیمات حساب خود (Setting) اقدام کنید.

برای رفتن به فرم احراز هویت در حساب کاربری خود به صورت زیر عمل کنید:

  1. از بخش صفحه اصلی پنل کاربری خود وارد بخش تنظیمات (Setting) شوید.

 -2 در بخش تنظیمات حساب بر روی «Verification management» کلیک کنید.

پرفکت مانی چیست

در بخش احراز هویت، باید تصویر مدرک شناسایی خود (گواهینامه رانندگی یا پاسپورت) به همراه تصویر یک قبض خدماتی (مثل قبض برق، تلفن یا قبض موبایل) را به صورت فایل عکس برای شرکت ارسال کنید.

  • نکته یک: قبل از اقدام برای احراز هویت، از بخش Setting در حساب خود، اطلاعات کاربریتان را تکمیل کنید. در بخش آدرس، آدرس موجود در قبض خود را به زبان فارسی وارد کنید.
  • نکته دو: قبض باید به اسم خودتان باشد. از قبض موبایل هم میتوانید استفاده کنید.
  •  

ووچر پرفکت مانی

پرفکت مانی این امکان را فراهم کرده است که کاربران بدون نیاز به ساخت حساب، با استفاده از کدی به اسم ووچر از خدمات آن استفاده کنند.

ووچر الکترونیکی (e-Voucher) در حقیقت مثل کارت شارژ است که با مبلغی مشخص ساخته میشود و کاربران میتوانند با وارد کردن کدهای آن، پرداختهای خود را انجام دهند بدون اینکه نیاز به داشتن حساب داشته باشند.

شما میتوانید به راحتی بدون نیاز به ایجاد حساب در پرفکت مانی، از سایتهای صرافی ووچر بخرید و با آن پرداختهای خود را انجام دهید.

ووچر پرفکت مانی

نمونهای از یک ووچر پرفکت مانی

همچنین اگر حساب پرفکت مانی دارید، میتوانید حساب خود را با ووچر شارژ کنید یا خودتان ووچر بسازید.

امنیت پرفکت مانی

امنیت حسابهای این سیستم تا حد قابل قبولی بالاست. این سیستم از روش شناسایی آیپی استفاده میکند به این صورت که با هر بار تغییر آیپی کاربر برای ورود ملزم به تایید آن از طریق ایمیل خواهد بود.

همچنین از بخش امنیت حساب (Security Center) هم میتوانید گزینههای امنیتی بیشتری مثل تایید پیامکی را هم فعال نمایید.

گزینه امنیتی دیگر در حساب کاربری، کد کارت (Code Card) است. با فعال کردن این گزینه، سیستم برای شما یک عکس شامل چند کد ارسال میکند. به این ترتیب، برای هر تراکنش نیاز به وارد کردن یکی از کدها خواهد بود. کدها فقط یکبار ارسال میشوند و اگر آنها را گم کنید (یا فراموش کنید) دیگر قادر به دسترسی به حساب خود نخواهید بود، بنابراین بهتر است آنها را در چند جای امن یادداشت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *